قدرت های مخفی نوار آدرس مرورگر کروم

128در نظر اول شاید فکر کنید که نوار آدرس مرورگر کروم کار زیادی برای شما انجام نمی دهد و مطابق معمول بایستی آدرس سایت دلخواه را تایپ کنید و این مرورگر شما را به آن آدرس می برد. اما اگر بدانید شما چگونه می توانید از آن استفاده کنید، نوار آدرس کروم از پس کار های بیشتری هم بر خواهد آمد. در ادامه با شرکت رویای سبز همراه باشید تا برخی از مهم ترین ترفندهایی را که در نوار آدرس مرورگر گوگل کروم امکان اجرا دارد و احتمالا تاکنون از آن غافل بوده اید، بررسی کنیم.

تمام اطلاعات امنیتی یک وب سایت را مشاهده کنید:

اگر به سایت مشکوکی برخوردید و خواستید از عملکردی که در حال انجام است اطلاع یابید، می توانید روی علامت قفل یا آیکن صفحه در گوشه سمت چپ نوار آدرس کلیک کنید. حال می توانید کوکی ها را ببینید، جاوا اسکریپت را بلاک کنید، پنجره های پاپ آپ را غیر فعال کنید و موارد بیشتر.

تبدیل واحد و ریاضی:

شما می توانید عملیات پایه ای تبدیل واحد و محاسبات ریاضی را بدون حتی فشار دکمه Enter با نوار آدرس کروم به دست آورید. برای تبدیل واحد های اندازه گیری به این صورت عمل کنید:
۵۰ c = f۵۰ feet = inches

باز کردن پنجره ایمیل جدید:

عبارت «mailto» را در نوار آدرس مرورگر کروم تایپ کنید تا یک پنجره جدید ارسال ایمیل بر پایه کلاینت پیش فرض ایمیل شما در سیستم عامل باز شود.

پنجره مرورگر را به دفترچه یادداشت تبدیل کنید:

اگر بخواهید صفحه خالی و جدید مرورگر خود را به دفترچه یادداشت تبدیل کنید، تنها کافی است این کد را در نوار آدرس تایپ یا آن را به عنوان بوک مارک اضافه کنید:
data:text/html,

این دستور به شما صفحه ای سفید، تمیز و خالی داده می شود تا هر چیزی را به راحتی تایپ کنید.

تبدیل مرورگر اینترنت به مرورگر فایل:

می توانید در ویندوز /:C و در مک یا لینوکس از file://localhost استفاده کنید تا مرورگر فایل شما حاضر شود. همچنین می توانید برای باز کردن هر فایل دیگر، آن را بگیرید و در نوار آدرس کروم رها کنید.

جست وجو در وب سایت:

در گوگل با عبارت ":Site” می توانید به دنبال سایت های مخصوص بگردید اما راه حل آسان تر آن در نوار آدرس کروم وجود دارد.به گزارش zoomit ،با تایپ آدرس کامل یک وب سایت و فشردن دکمه Tab، می توانید با ادامه نوشته خود در آن سایت جست وجو کنید.

جست وجو در جیمیل یا گوگل درایو:

اگر در جیمیل یا گوگل درایو قصد جست وجو  را داشته باشید، به چندین کلیک و صبر زیاد برای رسیدن به صفحه جست و جوی آن سرویس نیاز دارید. اما در نوار آدرس مرورگر کروم به راحتی می توانید به دنبال مواردی خاص و مستقیم در سرویس های جیمیل یا گوگل درایو بگردید. بدین شکل عمل کنید:
۱. روی نوار آدرس کلیک راست و گزینه "Edit Search Engines" را انتخاب کنید.
۲. امکان جست وجوی دیگری با نام Google Drive را اضافه کنید.
۳. یک کلمه میان بر انتخاب کنید که به یاد ماندنی باشد، مثل "Gdrive".
۴. این آدرس را وارد کنید:
http:/drive.google.com/?hl=en&tab=bo#search/%s۰۳۹;>http:/drive.google.com/?hl=en&tab=bo#search/%s
می توانید همین کار را برای جیمیل انجام دهید، با وارد کردن این آدرس:
http:/ mail.google.com/mail/ca/u/۰/#apps/%s
اکنون هر گاه که لازم داشتید به صورت مستقیم در جیمیل یا گوگل درایو به جست وجو بپردازید، تنها لازم است آدرس gmail.com یا docs.google.com را تایپ کنید و کلید Tab صفحه کلید را فشار دهید تا محل جست وجوی شما در نوار آدرس کروم فراهم شود.

باز کردن لینک در یک جایگاه مشخص بین تب ها:

اگر بخواهید جایگاه یک تب را تغییر دهید، می توانید آدرس آن وب سایت را با گرفتن و رها کردن به یک جایگاه خاص بین تب های باز شده تغییر دهید.

جست وجوی کلمات با کشیدن و رها کردن:

اگر علاقه مند به کات و پیست کردن برای جست وجوی کلمات نیستید، یا این که به طور کلی کلیک راست ماوس خود را دوست ندارید، می توانید با برجسته کردن آن کلمه و سپس کشیدن و رها کردنش در نوار آدرس کلمه دلخواه را جست وجو کنید.