امنیت چند لایه به چه معناست؟

در فضای مجازی امنیت اطلاعات امری حیاتی است, چگونه آن را مدیریت و بهبود دهیم؟

امنیت چند لایه یعنی استفاده از روش های مختلف امنیتی برای یک منظور خاص, مثلا فرض کنید شما برای بخش مدیریت وب سایت خود فقط رمز عبور را لایه امنیتی قرار داده اید, آیا همین کافی است؟
خیر استفاده از لایه های امنیتی مختلف مانند امنیت بر اساس user-agent ها, امنیت بر اساس IP فیلترینگ, امنیت بر اساس Http Authentication, استفاده از URL خاص برای بخش مدیریت, استفاده از مرورگرهای خاص سایت شما, و بهتر و عالی تر از همه استفاده از OTP ها.
در این بخش کمی در مورد OTP صحبت خواهیم کرد. روش OTP یا One Time Password چندسالی است که بانک های خارجی برای کاربران خود در نظر گرفته اند. یعنی کاربران بعد از این که نام کاربری و رمزعبور خود را برای اینترنت بانک خود وارد کردند, یک کد 6 رقمی به موبایل آن ها ارسال میشود که آن ها برای ورود حتما باید این کد را داشته باشند. این OTP در هر بار لاگین مجدد عوض میشود. آگر چه OTP برای وب سایت های ایرانی (حتی اینترنت بانک های ایرانی) جدید است اما استفاده از OTP را ما به شما توصیه میکنیم.
پیشنهاد ما بر این است اگر که وب سایت پرباری دارید و امنیت برای شما بسیار مهم است, حتما از لایه های امنیتی چندگانه استفاده کنید. شرکت رویای سبز ارتباطات فردا, با به کار گیری روش های جدید امنیتی میتواند شما عزیزان را در این راه کمک کند.