امكانات و ابزارهاي سامانه پيامك

251. ارسال سریع:

ابزار ارسال سریع برای فرستادن آنی پیامک به یک یا چند مخاطب به کار می‌رود. در این ابزار کاربر می‌تواند مخاطبین پیام خود را از میان گروه‌های درج شده در دفترچه تلفن، شماره‌ها را از محیط دیگری کپی کند و یا از طریق فایل (اکسل یا متنی) بارگزاری نماید.

در ارسال سریع امکان انتخاب ارسال پیامک به صورت فلش نیز وجود دارد. در ارسال به صورت فلش، پیامک به محض رسیدن به گوشی مخاطب به طور خودکار روی صفحه گوشی باز می‌شود و محتوای آن قابل مشاهده است. این نوع ارسال بیشتر برای پیام‌های اطلاع‌رسانی با حجم کمتر از یک صفحه کاربرد دارد.

2. ارسال زمان‌دار:

ابزار ارسال زمان‌دار، کارمند وقت‌شناس و دقیق کاربران سامانه است و وظیفه دارد پیام‌ها را در تاریخ و ساعت تعیین (شده توسط کاربران) ارسال نماید. در ارسال زمان‌دار نیازی به روشن بودن رایانه و ورود کاربر به سامانه نیست و پیام‌‏ها در زمان مقرر به طور خودکار ارسال می‌شوند.

3. ارسال سفارشی:

ابزار ارسال سفارشی، هنگام ارسال‌های گروهی کاربرد دارد و این امکان را فراهم می‌کند که متن پیام ارسالی به هر مخاطب، بر اساس اطلاعات ثبت شده، اختصاصی شود. به عبارت دیگر ارسال سفارشی می‌تواند اسامی، تاریخ‌ها و سایر اطلاعات ثبت شده در دفترچه تلفن را فراخوانی کرده و درون متن ارسالی برای هر مخاطب جایگزین نماید تا پیامکی که برای مخاطب ارسال می‌شود حاوی اطلاعات مختص همان مخاطب باشد.

4. ارسال هوشمند:

ابزار ارسال هوشمند در ارسال‌های گروهی که نیاز به تولید متن خاص در پیامک ارسالی به هر کاربر وجود دارد، به کار می‌رود. برای ارسال هوشمند کلمات و مقادیری که باید در متن پیامک‌ها درج گردند، در قالب یک فایل اکسل ذخیره و در سامانه بارگزاری می‌شوند. پس از تعیین ساختار کلی متن پیامک، اطلاعات مندرج در فایل اکسل به طور هوشمند درون متن جای‌گذاری و برای مخاطبان ارسال می‌شود.

5. ارسال هدفمند:

ابزار ارسال هدفمند برای ارسال پیامک به مشترکین همراه اول است. در این ابزار، شماره‌های فعال بر اساس شهر و نوع شماره (دائمی یا اعتباری) تفکیک شده‌اند و کاربر می‌تواند بر اساس این جزئیات، اقدام به ارسال پیامک انبوه نماید. تفاوت این ابزار با ابزار ارسال انبوه در این است که شماره‌های مخاطبان کنترل شده و شماره‌های فعال هر شهر با تقریب بالایی صحت دارد.

6. ارسال از نقشه:

ابزار انتخاب منطقه هدف از روی نقشه و ارسال پیامک به افراد ساکن در یک محدوده خاص شهری، یکی از ابزارهای اختصاصی سامانه پیامک اکسپرس است. کاربر با استفاده از این ابزار می‌تواند جدیدترین نقشه شهرها را مشاهده کرده و محدوده ارسال پیامک را از روی نام خیابان‌ها و میادین بیابد. در این ابزار نیازی به دانستن اطلاعات جزئی مخاطبان مثل کدپستی یا منطقه شهرداری نیست و کاربر با دانستن اطلاعات حداقلی نظیر نام یک منطقه نیز می‌تواند افراد ساکن در یک محدوده را مخاطب قرار دهد.

7. ارسال رنجی:

ابزار ارسال رنجی برای ارسال پیامک به شماره‌هایی از یک پیش شماره خاص مثلاً 912 یا 913132 استفاده می‌شود. این ابزار می‌تواند شماره‌ها را به تعداد دلخواه کاربر و به صورت تصادفی یا ترتیبی تولید نموده و پیامک را به آن‌ها ارسال کند. هر چند برای ارسال انبوه بهتر است از ابزار ارسال هدفمند استفاده شود، اما گاهی اوقات برای مخاطب قرار دادن یک رنج خاص بدون توجه به محل حضور مخاطبان، ارسال رنجی ابزار مناسبی است.

8. دریافت:

ابزار دریافت، پیام‌های ارسال شده به شماره مجازی سامانه را نمایش می‌دهد. دریافت پیامک به شماره اختصاصی نیاز دارد بنابراین شماره‌هایی که بین کاربران مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند فقط قابلیت ارسال داشته و از دریافت پیام‌کوتاه محروم خواهند بود. به همین دلیل در سامانه پیامک اکسپرس به همراه هر سرویس یک شماره 14رقمی به کاربران هدیه می‌شود تا از مزایای دریافت پیام‌کوتاه بهره‌مند گردند. در سامانه پیامک اکسپرس دریافت پیام‌کوتاه رایگان است و برای کاربر هزینه‌ای نخواهد داشت.

9. دفترچه تلفن:

در دفترچه تلفن سامانه پیامک اکسپرس امکان دسته‌بندی مخاطبان در قالب گروه‌های مختلف فراهم است. تعداد گروه‌ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نامحدود است و هر مخاطب می‌تواند به طور هم‌زمان در چند گروه عضو باشد.

همچنین برای ذخیره سازی گروهی اطلاعات مخاطبان، امکان وارد کردن اطلاعات آن‌ها از طریق فایل اکسل وجود دارد و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نیز در هر زمان قابل استخراج در قالب فایل اکسل و چاپ است.

10. منشی پیامک:

ابزار منشی برای پاسخ‌گویی خودکار به پیام‌های دریافت شده در سامانه است. چنان‌چه کاربر از چندین شماره مجازی به طور هم‌زمان استفاده کند، منشی پیامکی می‌تواند به ازای هر یک از شماره‌های مجازی، تنظیمات متفاوتی در متن و زمان فعال بودن منشی داشته باشد.

11. پیامک از موبایل:

این ابزار شرایطی را برای کاربر فراهم می‌کند تا بدون نیاز به رایانه و اینترنت و تنها از طریق تلفن همراه خود به سامانه فرمان بدهد تا متن مورد نظر کاربر به گروه‌های ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال شود. سامانه پس از انجام فرامین پیامکی کاربر گزارش کار خود را از طریق پیام کوتاه ارائه می‌نماید.

12. انتقال به موبایل:

ابزار انتقال به موبایل یک نسخه از پیامک‌های ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال‌کننده آن پیام، به موبایل‌های تعریف شده ارسال می‌نماید. بدین‌وسیله کاربر بدون مراجعه به سامانه می‌تواند از پیام‌های دریافت شده در آن اطلاع یابد.

13. انتقال به ایمیل:

کاربران می‌توانند پیام‌های دریافتی را علاوه بر سامانه به صورت ایمیل نیز دریافت کنند. برای این‌کار کافی است در ابزار انتقال به ایمیل، آدرس یک ایمیل معتبر را ثبت نمایند.

14. انتقال به سایت:

ابزار انتقال به سایت یک نسخه از پیامک‌های دریافتی در سامانه را به URL‌های تعریف شده ارسال می‌کند. این ابزار برای کاربران وب سرویس و http یا کاربرانی که می‌خواهند بر اساس پیام‌های دریافتی عملیات خاصی را روی سایت یا سرور خود داشته باشند کاربرد دارد.

15. انتقال Delivery:

ابزار انتقال Delivery برای کاربران وب‌سرویس و http کاربرد دارد. این ابزار آخرین وضعیت پیام‌های ارسال شده را به URL‌های تعریف شده توسط کاربر ارسال می‏کند. با این روش کاربر بدون مراجعه به سامانه پیامک اکسپرس می‌تواند گزارش وضعیت پیامک‌های ارسال شده را در وب‌سایت یا سرور خود داشته باشد.

16. عضویت پیامکی:

عضویت پیامکی یکی از ابزارهای منحصر به فرد سامانه پیامک اکسپرس است که در کنار دفترچه تلفن قرار می‌گیرد و از طریق دریافت کلیدواژه‌ها، امکان عضویت خودکار افراد در سامانه را فراهم می‌کند. افراد عضو شده بر اساس تنظیمات مورد نظر کاربر در گروه‌های دفترچه تلفن دسته‌بندی می‌شوند و ارسال پیامک به آن‌ها بسیار آسان خواهد شد. هم‌چنین با ارسال کلیدواژه دیگری امکان لغو عضویت خودکار نیز وجود دارد.

17. نظرسنجی:

امکان تعریف بی‌نهایت نظرسنجی هم‌زمان بدون محدودیت در تعداد گزینه‌ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند جمع‌آوری آراء، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج، امکان قرعه‌کشی چندگانه میان شرکت‌کنندگان تنها گوشه‌هایی از ویژگی‌های این ابزار پیشرفته می‌باشند.

18. مسابقه:

ابزار برگزاری مسابقه پیامکی در سامانه پیامک اکسپرس ویژگی‌های بارز و ممتاز بسیاری دارد. امکان تعریف بی‌نهایت مسابقه همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه‌ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند پذیرش پاسخ‌ها، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج و امکان قرعه‌کشی میان کسانی‌که پاسخ صحیح داده‌اند ویژگی‌های ممتازکننده این ابزار هستند.

19. کارمندان:

ابزار کارمندان یک راه‌حل سازمانی است و در مجموعه‌های بزرگی کاربرد دارد که بخش‌های مختلف آن به سامانه پیام‌کوتاه مستقل نیاز دارند. با استفاده از این ابزار می‌توان بی‌نهایت زیرکاربر با پنل کاربری، امکانات و شماره مستقل ایجاد و در اختیار بخش‌های مختلف مجموعه قرار داد، تا بدون تحمیل هزینه اضافی به سازمان خود از مزایای سامانه پیام‌کوتاه بهره‌مند شوند.

20. گزارش آماری:

گزارش آماری یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در سامانه مدیریت پیام‌کوتاه است. با استفاده از این ابزار کاربر می‏تواند ریز گزارش ارسال‌ها بر اساس تاریخ و شماره مجازی و گزارش هزینه‌های انجام شده در هر روز و ماه را مشاهده نماید.

21. اتصال سایر نرم افزارها به سامانه ( API ارسال و دریافت پیام‌کوتاه):

در سامانه پیامک اکسپرس وب‌سرویس ارسال و دریافت پیام‌کوتاه و ارسال پیامک از طریق درخواست‌های http به طور هم‌زمان ارائه می‌شوند و به صورت پیش‌فرض برای تمامی کاربران سرویس‌ها اعم از اقتصادی و ویژه قابل بهره‌برداری هستند. مستندات استفاده از وب‌سرویس و http برای ارسال پیامک در بخش درگاه پیام‌کوتاه سامانه پیامک اکسپرس قابل دانلود است.

22. گجت ویندوز:

با نصب گجت روی ویندوزهای vista و 7 و 8، می‌توانید بدون نیاز به ورود به سامانه، و تنها با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، اقدام به ارسال و دریافت پیامک نمایید.

23. گردش حساب:

با استفاده از این ابزار می‌توانید گردش حساب سامانه خود را كنترل نمایید.

24. یادآور:

این ابزار امكان یادآوری هر موضوعی را برای اعضای دفترچه سامانه امكان‌پذیر می‌سازد. به طور مثال شما می‌توانید زمان ملاقات، روز تولد و ... را برای اعضای دفترچه خود یادآوری نمایید.

مزایای تبلیغات الکترونیکی

  • 01 ایجاد ارتباط دوطرفه با مشتری و ارائه اطلاعات بیشتر و دقیق تر
  • 02 هزینه های پایین تر، سهولت، سرعت و عدم محدودیت زمانی و مکانی

پرداخت با کارت های عضو شتاب

BPMLogozarrinpal