چگونه رتبه سایت خود را در گوگل بهبود دهیم؟

89قدم اول برای افزایش رتبه در گوگل بهبود سایت خود است. گوگل فاکتور های زیادی را برای جستجو خود در نظر میگیرد, فرض کنید در یک کلید واژه سایت های رقیب بسیاری دارید, چگونه در آن کلید واژه رتبه اول را در گوگل کسب کنید؟

برای کسب رتبه اول فاکتور های اساسی عبارتند از:

1- کلید واژه ها
2- توضیحات یا Description
3- سرعت لود یا بارگذاری سایت شما
4- تعداد افرادی که از سایت شما در همان کلید واژه دیدن کرده اند
5- افزایش مطلب همراه با سئو مناسب در رابطه با همان کلید واژه

حال به توضیح این موارد می پردازیم:

1- کلیدواژه یا کلمات کلیدی, کلماتی هستند که باید به صورت محدود در سایت شما رعایت شوند. مثلا فرض کنید فروشگاه اینترنتی شما دارای تعداد زیادی تی شرت هست, حال میخواهید در گوگل برای سرچ "خرید تی شرت" اول باشید, نکات زیر حداقل نکاتی است که باید رعایت کنید:

- در عنوان اصلی سایت خود "خرید تی شرت" را بگذارید.

- در سورس کد صفحه اصلی سایت در بخش Keywords عنوان "خرید تی شرت" حتما گذاشته شود.

- حتماً از تگ ها برای صفحات خود استفاده کنید و در صفحه هایی که تی شرت در معرض فروش گذاشته شده است حتما "خرید تی شرت" گذاشته شود.

2- توضیحات:

شما میتوانید یک توضیح خاص برای کل صفحات سایت تان یا توضیحات منحصر به فرد برای صفحات خاص بگذارید. مطمئنا انتخاب دوم بهترین انتخاب است چرا که موتورهای جستجو به توضیحات بسیار حساس هستند. مثلا همان مثال قبلی را در نظر بگیرید برای خرید تی شرت اگر در هر صفحه که عنوان خرید تی شرت را گذاشته اید کمی هم از توضیحات آن را به بخش توضیحات متا اضافه کنید مطمئنا سایت شما در رتبه بهتری از رقبای خود قرار خواهد گرفت.

3- گوگل و دیگر موتورهای جستجو به سرعت لود شدن سایت شما بسیار حساس هستند, به طوری که اگر سایت شما در یک کلیدواژه خاص سریعتر بارگذاری شود از رقبای خود که سرعت لود شدن کمتری دارند بسیار جلوتر خواهید بود. تیم رویای سبز قبلا یک مقاله در رابطه با افزایش سرعت سایت خود نوشته است که بسیار جالب است. فرض کنید سایت شما حجم 3 مگابایت را دارد(یعنی وقتی که سایت شما لود میشود سه مگابایت از پهنای باند کاربر کم میشود و این خود به سرعت کاربر هم بستگی دارد!) در این مقاله ما به شما آموزش داده ایم چطور حجم سایت خود را به کمتر یک مگابایت برسانید.
همچنین میتوانید برای تست سرعت سایت خود از Developer  خود گوگل و سایت gtmetrix.com استفاده کنید و آن را با سرعت لود شدن رقبای خود مقایسه کنید. مطمئن باشید سرعت لود شدن سایت شما یکی از مهمترین گزینه ها است.

4- بله درست است! هر چه سایت شما در این کلید واژه تعداد بازدید بیشتری داشته باشد مطمئنا در صفحات بهتری از گوگل خواهید بود. اما باید دقت کرد که موتور های جستجو به کشورهای بازدید کننده کلید واژه بسیار حساس هستند. مثلا فرض کنید برای همان عنوان خرید تی شرت اگر که سایت شما 10 هزار تا بازدید از کشور فرانسه داشته باشد مطمئنا وقتی که یک کاربر از فرانسه عنوان خرید تی شرت را سرچ میکند سایت شما برای آن اول می آید, اما برای کاربران ایرانی چه؟ باید گفت شانس کمتری دارید تا در صفحه اول باشید. برای این که بتوانید در این کلیدواژه در صفحه اول باید حتما کاربران ایرانی که از این کلیدواژه از سایت شما دیدن کرده اند از رقبای شما بیشتر باشد.

5- هر چه مطالب بیشتری در کلیدواژه های مهم در سایت خود قرار دهید و سایت خود را هر روز آپدیت کنید مطمئنا جایگاه بهتری از رقبای خود قرار دارید.

شرکت رویای سبز با در نظر گرفتن نکات بهتر و بیشتری سعی در افزایش رتبه و بهبود رتبه کاربران خود دارد. همچنین روش های خاصی داریم که به راحتی میتوانیم سایت های شما در صفحات دلخواه از موتورهای جستجو قرار دهیم. برای مشاوره رایگان در زمینه بهبود سایت خود با ما در تماس باشید.

مزایای تبلیغات الکترونیکی

  • 01 ایجاد ارتباط دوطرفه با مشتری و ارائه اطلاعات بیشتر و دقیق تر
  • 02 هزینه های پایین تر، سهولت، سرعت و عدم محدودیت زمانی و مکانی

پرداخت با کارت های عضو شتاب

BPMLogozarrinpal